Podle čeho vybrat tatéra

Kladné reference studia jsou vždy dobrým předpokladem spokojenosti zákazníka. Máte-li možnost, chtějte vidět některá tetování a to nejlépe na těle. Věnujte pozornost jemným konturám, zda jsou rovné a čisté. Stíny by měly být plynulé. Vždy posuzujte zhojené tetování, nikoli čerstvě provedené.

Mnohé poznáte i z fotek. Kvalitní studia totiž prezentují výhradně fotografie zhojených prací. Čerstvá tetování jsou sice ostřejší, mají sytější barvy, ale "zazáří" s nimi téměř každý. To platí zejména u barevných motivů. Taková tetování poznáte tak, že jsou zarudlá a plastická.

O kvalitě studia mohou někdy napovědět i čekací doby. Pokud ve studiu pracuje pouze jeden profesionální tatér, pak na to své tetování můžete čekat až několik týdnů. Jiná situace je, když ve studiu pracuje více tatérů. Ti se o práci podělí, čímž se krátí i čekací doby.

A co samotné tetování? Mělo by být originální a autorské. Spojte vaši představu s uměním tatéra v dokonalý výsledek, s nímž budete spokojeni, a to nejlépe do konce života. Nezapomeňte, že vaším tetování vyjadřujete váš názor, životní postoj, vyznání, atd. Vámi vybraný motiv musí mí nápad, styl a nést vlastní rukopis tatéra. Žádné obtisky, podobné těm ze žvýkaček.

Předělávky starých tetování, nebo amatérských tetování je pro tatéra nejobtížnější a zároveň nejméně vděčnou prací. Starý motiv musí být překrytý tím novým, což může být velmi limitující. V mnoha případech i pro nositele. Ten pak musí slevit ze své představy o novém motivu. Z čehož vyplývá, že předělávky jsou i nákladnější – časově i finančně.

© 2016 LukeTatto.cz